Kategorie

DEZYNFEKCJA

Nowości
Tympasil 250 ml
Netto: 42,00 zł
Brutto: 45,36 zł
Cocci-Vet 200 g
Netto: 18,52 zł
Brutto: 20,00 zł
Propionian sodu paszowy 200 g
Netto: 6,00 zł
Brutto: 6,48 zł
Propionian Sodu Paszowy 900 g
Netto: 18,52 zł
Brutto: 20,00 zł
Szampon dla psa  p/ektopasożytom regenerujący
Netto: 12,20 zł
Brutto: 15,00 zł
Szampon dla psa p/ektopasożytom odżywczy
Netto: 12,20 zł
Brutto: 15,00 zł
Szampon dla psa p/ektopasożytom hipoalergiczny
Netto: 12,20 zł
Brutto: 15,00 zł
Szampon dla kota p/ektopasożytom
Netto: 10,57 zł
Brutto: 13,00 zł
Profi-Lab krople dla kota 2 pipetki
Netto: 10,60 zł
Brutto: 13,04 zł
Profi-Lab krople dla psa do 5 kg 2 pipetki
Netto: 10,60 zł
Brutto: 13,04 zł
Informacje
Polecamy
Hypermixvet 100 ml żel spray
Netto: 82,41 zł
Brutto: 89,00 zł
BoTick-test na borelioze
Netto: 80,00 zł
Brutto: 98,40 zł
Fosilan Acid
Netto: 74,07 zł
Brutto: 80,00 zł
Hypermixvet 250 ml
Netto: 319,44 zł
Brutto: 345,00 zł
Hypermixvet 30 ml
Netto: 73,15 zł
Brutto: 79,00 zł
Fumagri Comfort suchy aerozol na 800 m3
Netto: 74,07 zł
Brutto: 80,00 zł
Szukaj treści

Wpisz szukaną frazę


Wyszukiwanie zaawansowane
Przechowalnia

Ilość produktów w przechowalni: 0

Zobacz

Zaloguj się

e-mail:

Hasło:

Rapicid a 1 l

Netto: 70,00 zł
Brutto: 75,60 zł

Producent:Pfizer
Wysyłka:48 godzin
Produkt dostępny (8 szt.)

Ilość:szt.

Zyskujesz 150 punktów Punkty programu lojalnościowego
Kupując produkty objęte programem lojalnościowym, zbierasz punkty, które możesz później wymienić na kupony rabatowe do wykorzystania w sklepie.
Opcja dostępna tylko dla klientów zarejestrowanych.

Rapicid a 1 l

 Płynny preparat do dezynfekcji i sanityzacji o właściwościach myjących.

Skład:

Jod aktywny, kwas fosforowy, kwas siarkowy, woda, środki powierzchniowo czynne.

Właściwości i działanie:

Rapicid jest połączeniem jodoforu z detergentem. Dzięki temu wykazuje zarówno szerokie spektrum działania:

wirusobójcze

bakteriobójcze

grzybobójcze

właściwości myjące.

Rapicid inaktywuje m.in.:

wirusy pryszczycy

choroby pęcherzykowej świń

pomoru świń

choroby Aujeszkyego

wścieklizny

choroby Newcastle i choroby Mareka

niszczy tez m.in. Aspergillus fumigatus, Candida albicans i Microsporum canis.

Zawartość środków powierzchniowo czynnych ułatwia roztworom roboczym preparatu Rapicid penetracje powierzchni porowatych i trudnych do odkażenia. Roztwory robocze preparatu są stabilne i nie tracą aktywności w obecności substancji i zanieczyszczeń organicznych ani w niskich temperaturach. Roztwory robocze cechują się niską toksycznością, nie wykazują właściwości drażniących ani uczulających, nie niszczą odkażanych powierzchni. W środowisku zewnętrznym preparat ulega biodegradacji.

Wskazania

Mycie oraz dezynfekcja pomieszczeń dla wszystkich gatunków zwierząt hodowlanych, środków transportu, wyposażenia laboratoryjnego, weterynaryjnego, zootechnicznego, nasączanie mat dezynfekcyjnych i sanityzacja wody.

Przeciwwskazania:
i środki ostrożności Preparatu nie należy stosować do inaktywacji zarodników bakteryjnych i prątków w warunkach obiektów inwentarskich.

Stosowanie i dawkowanie:
Rapicid jest stosowany w postaci roztworów do polewania, spryskiwania, wycierania lub zanurzania odkażanych przedmiotów, zamgławiania pomieszczeń z użyciem urządzeń wysokociśnieniowych oraz nasączania mat dezynfekcyjnych i wypełniania basenów przejazdowych. Roztwory robocze sporządza się przez zmieszanie odpowiedniej objętości preparatu z wodą. Temperatura roztworów roboczych nie powinna być wyższa niż 43oC. Przed wykonaniem dezynfekcji właściwej należy usunąć zwierzęta i zbędne wyposażenie z odkażanych pomieszczeń. Nadmiar substancji organicznych należy usunąć mechanicznie, co zwiększa skuteczność wykonywanych zabiegów dezynfekcyjnych. Zaleca się stosowanie roztworów o następujących stężeniach:
1 :
100/200 - dezynfekcja w ogniskach chorób (zależy od stopnia zanieczyszczenia powierzchni oraz rodzaju drobnoustroju)
1:
400 - dezynfekcja ogólna w pomieszczeniach dla zwierząt
- maty dezynfekcyjne i baseny przejazdowe
1 :
500 - zamgławianie pomieszczeń w obecności zwierząt
1 :
600 - odkażanie narzędzi i wyposażenia weterynaryjnego, zootechnicznego i laboratoryjnego (przez 10-15 minut)
- dezynfekcja jaj w wylęgarniach drobiu
1 :
2500 - sanityzacja wody pitnej dla zwierząt. Po godzinie od zastosowania preparatu odkażane powierzchnie należy spłukać silnym strumieniem wody i pozostawić do wyschnięcia. Utrata żółtego koloru przez roztwór roboczy wskazuje na konieczność jego wymiany.

Interakcje
Nie należy miesząc preparatu z innymi środkami dezynfekcyjnymi i substancjami chemicznymi, szczególnie o odczynie zasadowym oraz z wybielaczami. Należy unikać odkażania powierzchni lub urządzeń wykonanych z aluminium lub jego stopów.

Warunki przechowywania
Przechowywać w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach, w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Przechowywać z dala od źródeł ognia.

Ostrzeżenia:
W postaci stężonej preparat wykazuje właściwości drażniące. Przy przygotowywaniu roztworów roboczych należy stosować środki ochrony osobistej. Przechowywać w miejscu niedostępnym

Producent: Pfizer

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Klienci polecają również:

Strzykawka automatyczna HSW Eco-Matic 1 ml

Netto: 85,00 zł
Brutto: 104,55 zł

Silivet 5 l
images/min/product_mid/sil.jpg Silivet 5 l Silivet 5 l Mieszanka paszowa uzupełniająca dla drobiu. Skład. 1000 ml zawiera: glikol propylenowy, dekstroza, dodatki: - kategoria 2b (naturalne produkty botaniczne): wyciąg z ostropestu plamistego (Silybum marianum) 10,5 g, olejek miętowy (Mentha x piperita) 1,0 g, olejek anyżkowy (Pimpinella anisum) 1,0 g - kategoria 1 (emulgatory i stabilizatory): rycynolan gliceryno-polietylenoglikolu (E484) 100 g,   Składniki analityczne i poziomy: białko surowe 0%, włókno surowe 0%, oleje i tłuszcze surowe 0%, popiół surowy 0%, lizyna 0%, metionina 0%, wapń < 5%, sód 0%, fosfor <2%, magnez <0,5%. Wilgotność 100% (mieszanka płynna na bazie wody).   Działanie: Głównym składnikiem czynnym mieszanki jest wyciąg z owoców ostropestu plamistego (Silybum marianum). Aktywność wyciągu związana jest z obecnością flawonoglikolanów, których kompleks określany jest jako silimaryna. Silimaryna ma właściwości hepatoprotekcyjne i jednocześnie sprzyja regeneracji komórek miąższu wątrobowego. Wyciąg z ostropestu plamistego działa dodatkowo żółciopędnie z uwagi na zawartość lotnych olejków gorycznych. Wyciągi z mięty pieprzowej i anyżku są bogate w olejki. Pobudzają apetyt, nasilają wydzielanie soków trawiennych i pracę wątroby. Silivet działa osłaniająco na komórki miąższu wątrobowego w sytuacjach, gdy istnieje możliwość uszkodzenia wątroby np. na skutek podania leków, w przypadku chorób wirusowych lub bakteryjnych, spożycia toksyn itp. wątrobowy. Mieszanka stymuluje produkcję żółci oraz przywraca równowagę przemian metabolicznych wątroby.   Wskazania: Silivet stosować w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach wątroby, po stosowaniu leków lub wspomagająco w zatruciach związkami uszkadzającymi miąższ wątroby.   Dawkowanie: Silivet podaje się po rozpuszczeniu w wodzie do picia w ilości 1-2 litry preparatu na 1000 litrów wody, przez okres 4-5 dni w każdej fazie życia.   Ilość netto: 5000 ml. Przechowywać w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej.   Podmiot odpowiedzialny: Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 4, 96-100 Skierniewice, Tel. 46 8324540 Numer zatwierdzenia zakładu: αPL1063011p Netto: 272,50 zł
Brutto: 294,30 zł
koszyk,powiedz, 696

Silivet 5 l

Netto: 272,50 zł
Brutto: 294,30 zł

Apilac
images/min/product_mid/Apilac.jpg Apilac Apilac Preparat odżywczy witaminowy z żywymi kulturami bakterii kwasu mlekowego dla pszczół.   Właściwości i działanie: Apilac jest preparatem odżywczym z żywymi kulturami bakterii korzystnych dla pszczół. Bakterie te kolonizują przewód pokarmowy pszczół oraz powodują fermentację mlekową pierzgi (konserwację pierzgi). Preparat zawiera niezbędne dla pszczół witaminy z grupy B, wskazane zwłaszcza w odżywianiu matek i w pokarmie dla larw pszczelich. Dodatek witaminy C poprawia walory smakowe i zwiększa tempo pobierania pokarmu przez pszczoły. Apilac usprawnia procesy trawienne, ogranicza rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych, a także odgrywa zasadniczą rolę w procesie odtruwania przez rozkład niepożądanych składników pochodzenia roślinnego. Regularne i kontrolowane podawanie pszczołom bakterii produkujących kwas mlekowy, przyczynia się do poprawy kondycji i sprawności fizjologicznej oraz przeżywalności pszczół. Bakterie odpowiedzialne za przebieg fermentacji mlekowej mogą wspomagać profilaktyke chorób czerwiu i pszczół dorosłych. Skład: Lactobacillus acidophilus Streptococcus faecium Witamina B1 Witamina B2 Nikotynamid – B3 Pantotenian wapnia – B5 Witamina B6 Witamina C 1 Mld cfu 1 Mld cfu 80 mg 25 mg 37,5 mg 32,5 7,5 mg do 1,0 g Wskazania: Uzupełnienie witamin oraz naturalnej mikroflory w pierzdze i w przewodzie pokarmowym pszczół. Dodatek do podkarmiania pszczół syropem cukrowycm, ciastem miodowo-cukrowym i zamiennikami pierzgi (np. ciastem drożdżowo cukrowym) oraz do dokarmiania zimowego. Wspomaganie naturalnej odporności przeciw chorobom zakaźnym czerwiu i pszczół dorosłych. Odtworzenie naturalnej mikroflory jelitowej u pszczół po zatruciach chemicznych środkami ochrony roślin, działającymi droga pokarmową. Zasiedlanie bakteriami kwasu mlekowego środowiska przesiedlonych rodzin pszczelich i zebranych rojów. Dawkowanie: 1 g na 10 litrów syropu cukrowego lub 6 kilogramów ciasta miodowo cukrowego. W syropie podawać w porcjach po 0,25-0,5 litra codziennie przez 7 dni. Działanie niepożądane: Ze względu na obecność bakterii kwasu mlekowego, unikać kontaktu preparatu ze skórą, błonami śluzowymi i oczami. Po przygotowaniu preparatu dokładnie umyć ręce. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Okresy karencji: Nie obowiązuje. Opakowanie: 100 g Trwałość: 12 miesięcy Przechowywanie: W szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w miejscu suchym, w temperaturze pokojowej. Producent: Biofaktor Sp. z o.o. Netto: 28,06 zł
Brutto: 30,30 zł
koszyk,powiedz, 111

Apilac

Netto: 28,06 zł
Brutto: 30,30 zł

Siemie lniane
images/min/product_mid/siemie.jpg Siemie lniane Siemie lniane 1 kg   Siemię lniane jest jednym z najpopularniejszych środków medycyny naturalnej, jeśli chodzi o ilość i różnorodność zastosowań. Nasiona lnu są jednym z najbogatszych źródeł lignanów i kwasów tłuszczowych omega – 3. Nasiona posiadają ogromne wartości odżywcze oraz wywierają ogromny pozytywny wpływ na organizm. Zawierają bardzo dużo substancji śluzowych, a także sporo oleistych. Posiada sporo białka w bardzo korzystnym zestawie aminokwasów i wiele mikroelementów. Siemię posiada działanie osłonowe oraz stabilizujące. Siemie lniane jest bogate w takie składniki jak: - cynk - witamina E - kwas tłuszczowy omega-3 - fitosteryny - flawonoidy - fitoestrogeny Wszystkie składniki występujące w siemieniu lnianym pomagają obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu. Roślina ta zmniejsza krzepliwość krwi. Nasiona lnu mają działanie osłaniające przewód pokarmowy. Wodne wyciągi z nierozdrobnionych nasion, sporządzane na zimno, drogą maceracji lub na gorąco w postaci odwaru powlekają cienką warstwą błony śluzowe przełyku, żołądka i dwunastnicy, osłaniając je przed szkodliwymi działaniami. Dlatego stosowany jest w chorobie wrzodowej. Odwar z nasion lnu ma bardzo częste zastosowanie jako środek powlekający w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Stosowany jest także jako lek chroniący żołądek przy stosowaniu salicylanów (polopiryna, aspiryna itd.) i przy kuracji antybiotykowej. Przepisy: Odwar z nasion lnu:  2 łyżki nie rozdrobnionych nasion wsypa do 1 szklanki letniej wody. Przelać do garnka i gotować powoli pod przykryciem do 15 minut. Ostudzić i przecedzić. Można dodać łyżeczkę soku owocowego. Podawać 2 razy dziennie między posiłkami jako lek osłaniający przewód pokarmowy. Zawiesina z nasion lnu: 1-2 łyżki mielonych nasion lnu zalać ½ szklanki letniej wody.  Pozostawi ć na 30-60 minut. Podawać rano i wieczorem przez 2-4 tygodnie w przypadku zaparć. Okład z nasion lnu: 50g zmielonego siemienia lnianego zalać ½ szklanki wrzącej wody. Wymiesza ć i zagotować. Odstawić na 10 minut. Tak przygotowaną konsystencją namoczyć gazę. Stosować na wrzody, czyraki, opuchliznę. Opakowanie: 1000 kg Netto: 6,67 zł
Brutto: 7,00 zł
koszyk,powiedz, 535

Siemie lniane

Netto: 6,67 zł
Brutto: 7,00 zł

Doktor Em dla pszczół 1 l
images/min/product_mid/1378807173_dsc01381.1A.png images/min/product_mid/1378807173_dsc01381.1.png, Doktor Em dla pszczół 1 l Doktor Em dla pszczół 1 l Pszczelarze podają biopreparat na różne sposoby, m. in. jako dodatek do wody w okresie od wiosny do jesieni, dodatek do syropu w okresach bezpożytkowych, opryski wnętrza ula (ramek i pszczół), higienizacja narzędzi do pracy w pasiece, zaszczepianie uli na odkłady. Ilość preparatu na jedną rodzinę pszczelą kształtowała się do 150 ml na jedną rodzinę rocznie. Średnio 25 ml do jednego podania. Do higienizacji ula stosuje się roztwór 1 część preparatu do 30 - 50 części wody. Pszczoły preferują wodę z dodatkiem probiotycznych mikroorganizmów, ponieważ woda ta jest czysta i zachowuje dłuższy okres trwałości.  tudya??????s results must not be extrapolated to all obstructive viagra generic. Offer a directory all your medicines to any doctor who treats you viagra viagra pounding heartbeats or fluttering as part of your chest sildenafil online. Korzyści ze stosowania probiotyku Doktor Em® w pasiekach:  Doktor Em®  w znacznym stopniu podnosi próg immunologiczny pszczół. Owady stają się także bardziej odporne na szkodliwe działanie powszechnie stosowanych pestycydów. Doktor Em® ogranicza potrzebę stosowania większości farmaceutyków, w tym antybiotyków. Doktor Em® zastosowany po kuracji antybiotykowej, pomaga pszczołom w odzyskaniu kondycji fizycznej. Doktor Em® dodany do syropu przed zimowlą znakomicie poprawia kondycję pszczół, skutecznie wpływając na dobre przezimowanie całego roju. Zawarte w Doktor Em® bakterie kwasu mlekowego wytwarzają enzymy wpływające skutecznie na trwałości miodu i pierzgi. Stanowią również najważniejsze związki bakteriobójcze w mleczku pszczelim. Doktor Em® stosowany także do bioasekuracji pasiek, poprawia warunki sanitarne w ulu oraz w całej pasiece Doktor Em®  jest naturalnym konserwantem miodu i pyłków. UWAGA!!! Do wszystkich zabiegów należy używać czystej, niechlorowanej wody. Efekty stosowania Doktor Em® Pasieka w rezerwacie jez. Oświn (sierpień 2010 r. - lipiec 2011 r.): Czerwienie matek na całej powierzchni plastra, Stabilizacja rozwoju rodzin osłabionych po zimie, Poprawa kondycji pszczół, poprawa przeżywalności, Wzrost odporności na choroby przewodu pokarmowego, Ograniczenie rozwoju chorób (nosemozy), Ograniczenie występowania warrozy.    Netto: 18,52 zł
Brutto: 20,00 zł
powiedz, 2971

Doktor Em dla pszczół 1 l

Netto: 18,52 zł
Brutto: 20,00 zł

Witamina C 1 kg
images/min/product_mid/ Witamina C 1 kg Witamina C 1 kg Właściwości i działanie: Witamina C występuje w postaci białego, drobnokrystalicznego proszku, który ciemnieje pod wpływem światła. Łatwo rozpuszcza się w wodzie. Kwas askorbinowy pobudza mechanizmy odpornościowe organizmu, bierze udział w syntezie hemoglobiny, powstawaniu erytrocytów oraz w przyswajaniu żelaza. Ponadto witamina C odgrywa pomocniczą i wspierającą rolę w wielu innych procesach w organizmie, takich jak: metabolizm cholesterolu, procesy detoksykacji, w przemianach biologicznych mózgu, w zakażeniach organizmu.   Wskazania: W przypadku fizycznego wyczerpania organizmu spowodowanego chorobą (choroby infekcyjne, pasożytnicze, metaboliczne), niekorzystnych warunków środowiskowych lub osłabienia odporności organizmu synteza witaminy C nie pokrywa indywidualnego zapotrzebowania u zwierząt. Podawanie w takich przypadkach witaminy C poprawia stan zdrowia i kondycję zwierząt, np. u prosiąt poprawia przyrost masy ciała, tworzenia hemoglobiny oraz łagodzi przebieg biegunki. U drobiu stosowanie kwasu askorbinowego łagodzi stres cieplny, zwiększa nieśność, twardość skorupek jaj i odporność na zakażenia oraz zmniejsza zapotrzebowanie na witaminy z grupy B.   Stosowanie: Uzupełnienie dziennego zapotrzebowania w diecie (drób, ptactwo ozdobne, cielęta do 3 miesiąca życia, prosięta, ryby), niedokrwistość, stany krwotoczne i pokrwotoczne, choroby na tle zakażeń bakteryjnych i wirusowych, choroby pasożytnicze, biegunki, zatrucia, stany zapalne i krwawienia z przewodu pokarmowego, procesy gojenia się ran, zabiegi chirurgiczne, złamania, okresy rekonwalescencji.   Dawkowanie:  Na 1 kg masy ciała lub 1l wody do picia:   - młode zwierzęta (ssące): 10-30 mg/kg m.c.  - drób: 20-50 mg/kg m.c.  - ptaki ozdobne: 50-100 mg/1l wody  - młode indyki: 1,0 g/1l wody. W stanach chorobowych (ostrych) dawki te można zwiększyć 2-3-krotnie i stosować od 5-7 dni Netto: 29,00 zł
Brutto: 31,32 zł
koszyk,powiedz, 1341

Witamina C 1 kg

Netto: 29,00 zł
Brutto: 31,32 zł

Koszyk
...jest pusty

Zobacz
Producent

Inne produkty

Powiadomienia

Rapicid a 1 l

Facebook
Zobacz nas na facebook'u

Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera, a będziesz informowany o aktualnych nowościach i promocjach


Aktualności
Tłumacz Google
Przechowalnia

Ilość produktów w przechowalni: 0

Zobacz

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.